Zatrzymaj, Cofnij, Powtórz, Słuchaj na żywo

RTP umożliwia słuchanie radia internetowego z przesunięciem czasowym.

Każdy słucha radia, jak chce. Każdy słucha radia na urządzeniu, na którym chce. Każdy korzysta z technologii, która mu odpowiada.

Jedni kupują klasyczne odbiorniki radiowe, inni słuchają poprzez internet. Jak komu wygodnie.

TimeShift.

Co to jest TimeShift? Pozwala oszukać czas podczas odtwarzania transmisji live, tak jak w satelicie DVR pozwalający zatrzymać obraz. Polega na tym, że możemy w dowolnym momencie zatrzymać słuchanie lub cofnąć do wybranego fragmentu. Uruchamiasz odtwarzacz, słuchasz radia online, pauzujesz odtwarzanie i możesz ... odebrać telefon, zaparzyć herbatę czy zobaczyć, kto dobija się do twoich drzwi. Wracasz z pracy, uruchamiasz swoje radio i cofasz do wybranej audycji nadawanej kilka godzin temu. Wieczorne wyjście z rodziną a w tym czasie twoja ulubiona audycja? Teraz nic nie stracisz. Po powrocie możesz jej wysłuchać. Nie szukasz podcastów.. po prostu "click" i słuchasz!

Co zrobić? Zarejestruj się, zaloguj się, podaj adres wybranego strumienia audio. Słuchaj swojego strumienia audio.

Co potrzebne:

- adres strumienia / SHOUTcast, Icecast /
- wklej adres strumienia /np. adres strumienia radia internetowego, nazwę strumienia/
- Odczekaj maksymalnie 120s i gotowe. Możesz słuchać.

Nie znasz adresu strumienia wybranej stacji radiowej?

Uwaga!
Adres URL, którego używasz do łączenia się z serwerem Icecast i SHOUTcast jest jednym z adresów URL, które jest zawarte w pliku SHOUTcast playlist (.pls) lub Icecast (.m3u) pliku listy odtwarzania. Większość stron internetowych, które publikują SHOUTcast i Icecast strumiene podają linki, które odwołują się do tych plików. Aby poznać adres strumienia SHOUTcast lub strumienia Icecast, należy najpierw pobrać jeden z plików listy odtwarzania na komputer lokalny, a następnie użyć jednego z linków znajdujących się wewnątrz.

Jak może wyglądać adres radio stream:
http://radio_domain:11986/name.aac
http://ip_radio:8050
http://ip_radio:8000/name
rtmp://radio_domain/radioapp/name.sdp

.